12 Nisan 2012 Perşembe

Avrupa Kupaları Kupası

Fotoğraf ntvspor.net'den alıntıdır.
Biçimsiz ligde her şey bir acayip. Lig bitti ve Süper Final'e geçildi bile. Kayserispor da henüz form tutmuştu.

Alex'in yokluğundaki her maç gibi bu maç da çok zor oldu Fenerbahçe için. Kayserispor 3 diri orta saha ( Riveros - Abdullah - Furkan ) ve 2 hareketli kenar ( Amrabat - Troisi ) oyuncusuyla orta alanda Alex'in yokluğuna alışmamış Fenerbahçe orta sahasına üstünlük sağladı. Kayserispor için orta alan üstünlüğü pozisyona girmek değil pozisyon vermemek için önemliydi nitekim buldukları pozisyonlar kontra ataktandı.

Maçın ikinci yarısında doğru değişikikler ve daha istekli bir Fenerbahçe baskı yapınca Kayserispor savunmasını çözmeye başladı ve maçı 2-2 tamamladı. Penaltılarda kaleciler hep ters köşe yattılar dolayısıyla kurtarış yapamadılar ama Emir Kujovic üstten auta atınca turu geçen taraf Fenerbahçe oldu. Takım Alex'in yokluğunda klasik 4-4-2 oynarsa daha fazla verim alacak gibi.

Kupa? Fenerbahçe kupada olmasa maçlar ATV'den yayınlar mıydı? Fenerbahçe'nin uzun yıllar kazanamamış olması bu kupayı biraz olsun öne çıkarıyor. Zaten Avrupa Kupalarına gidebilecek pozisyondaki bir takım için neredeyse hiç önemi yok. Umarım kupa maçları Süper Final performansımızı çok etkilemez.

Hiç yorum yok: